slabeserce.pl

Slabeserce.pl to najnowszy projekt dla pacjentów przygotowany na zlecenie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. I choć portale to nasza specjalność, tym razem poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko.


 

Chory z niewydolnością serca to często starsza osoba, która słabo widzi i przez to ma problemy z czytaniem, szybko się męczy oraz może mieć trudności z koncentracją. Dlatego zdecydowaliśmy się postawić głównie na łatwy w odbiorze, „z życia wzięty”, nowoczesny przekaz multimedialny – takie założenia przyjęła przewodnicząca Rady Programowej projektu, prof. Jadwiga Nessler.

 

A jeśli nowoczesny przekaz multimedialny, to oczywiście tylko z zespołem MEDICALmultimedia!

 

Na pięć dni Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zamienił się w plan filmowy, a jego pracownicy mogli sprawdzić swoje umiejętności aktorskie i zagrać wspólnie z artystami Teatru Ludowego w Krakowie – Jackiem Stramą i Barbarą Szałapak. Efektem połączenia kompetencji medycznych, aktorskich i multimedialnych jest siedmioodcinkowy serial opowiadający historię pacjenta z niewydolnością serca oraz 27 krótkich filmów dotyczących życia z tą chorobą.

 

Całość wzbogacona jest animacjami oraz tekstami merytorycznymi. Portal – przygotowany w dużej mierze dla osób starszych – oferuje także tradycyjne narzędzia samokontroli – tabele i spis leków do wydrukowania, a także w sposób intuicyjny prowadzi użytkownika przez kolejne podstrony.

 

Nasza Dyrektor Artystyczna na co dzień dba o każdy detal graficzny, tym razem zadbała o detale na planie filmowym.

 

Nasz operator filmowy potrafi pracować w każdych warunkach.

 

Aktorzy poważnie podeszli do swoich ról.

 

A medycyna stanęła ramię w ramię ze sztuką.