Interaktywny kurs EKG

W pełni interaktywny kurs EKG dostępny w ramach Multimedialnej Platformy Edukacyjnej PTK. Stworzony przez zespół medicalMULTIMEDIA, pozwala na prześledzenie krok po kroku sposobu analizy i opisu EKG. Dedykowany jest zarówno dla osób biegłych w opisie EKG jak i mniej doświadczonych.

 

Najważniejszym celem obranym przy projektowaniu kursu było odzwierciedlenie standardowych sposobów interpretacji wykresów EKG w multimedialnej formie edukacji medycznej. Rozwiązywanie kolejnych lekcji EKG to nie tylko poznawanie ciekawych przypadków klinicznych z tego zakresu ale przede wszystkim nauka opisu i analizy EKG. Istotą kursu jest dojście do prawidłowej interpretacji wykresu EKG poprzez ponowne prześledzenie krok po kroku wszystkich zagadnień. Potwierdza to stopniowanie podpowiedzi w kolejnych etapach. Użytkownik w każdej chwili może skorzystać z narzędzi: cyrkla oraz linijki, zapis można powiększyć oraz wydrukować.

 

Interaktywny kurs EKG został uruchomiony w lipcu 2014 roku i od samego początku cieszy dużą popularnością, co potwierdza kilka tysięcy odsłon.